Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Ανεβαίνει ο ΑΟ Αγρινίου - Πέμπτη σερί νίκη! - AgrinioVOICE.gr

Ανεβαίνει ο ΑΟ Αγρινίου – Πέμπτη σερί νίκη!

Έκανε το 5×5 ο ΑΟ Αγρινίου

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε, την Κυριακή (25/2), στο κλειστό της Αρναίας, τον Σ.Α. Στρατωνίου με 69-48. Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη νίκη για τους Αγρινιώτες που ανέβηκαν στους 28 βαθμούς και συνεχίζουν την ανοδική τους πορεία στον βαθμολογικό πίνακα της Β Εθνικής.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως με επιμέρους σκορ 5-0 στα τελευταία λεπτά, ο ΑΟ Αγρινίου προηγήθηκε με 13-8. Στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου το σκορ έφτασε στο 12-22 με το ημίχρονο να κλείνει με το σκορ στο 20-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο με πολύ καλή άμυνα και λύσεις στην επίθεση οι παίκτες του Διαμαντάκου προηγήθηκαν με διαφορά 19 πόντων και στο τελευταίο δεκάλεπτο το προβάδισμα διατηρήθηκε, για να κλείσει το παιχνίδι με το σκορ στο 69-48.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον ΑΟ Αγρινίου, το παιχνίδι με το Γ.Α.Σ. Χαλκηδόνας την επόμενη Κυριακή (4/3), στις 5 το απόγευμα, στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου.

Δεκάλεπτα: 8-13, 12-17, 9-18, 19-21.
Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Γαζέτας.
Σ.Α. Στρατωνίου (Γιάννης Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 13(2), Καραμανώλης 2, Δελίδης, Σαμαράς 13(3), Φλιάτης Ι. 7, Λευκαδίτης 2, Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος 7(2), Δασκαλόπουλος 2, Πονόπουλος, Κατσούλης.
Α.Ο. Αγρινίου (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8, Μπερερής 18, Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 9(1), Γκρέκας 7(1), Κυριλής Δ., Τάσσος 13, Κασαμπαλής 3, Μήτσου 6, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).

Διαμαντάκος: “Πολύ σημαντική νίκη με μία καλή εμφάνιση”

Οι δηλώσεις του προπονητή του ΑΟ ΑγρινίουΓιάννη Διαμαντάκου μετά τη νίκη επί του Σ.Α. Στρατωνίου. Αναλυτικά:

“Παρά το γεγονός ότι κερδίσαμε με διαφορά 21 πόντων, είχαμε δουλέψει όλη την εβδομάδα σκληρά για να φτάσουμε σε αυτό το αποτέλεσμα και κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού χρειάστηκε να προσπαθήσουμε πάρα πολύ. Είναι πολύ σημαντική νίκη με μια καλή εμφάνιση τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, η οποία μας δίνει αρκετή αυτοπεποίθηση για τη συνέχεια. Εάν βέβαια συνεχίσουμε να δουλεύουμε με την ίδια ένταση και σοβαρότητα. Αυτό που μας ενδιαφέρει πλέον και στο οποίο συγκεντρωνόμαστε κατά 100% είναι το επόμενο εντός έδρας παιχνίδι με τη Χαλκηδόνα”.