Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/545817.cloudwaysapps.com/bqgtemsqzq/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 173
Άνετη επικράτηση του Αίολου Αστακού που έκανε το 23x23 - AgrinioVOICE.gr

Άνετη επικράτηση του Αίολου Αστακού που έκανε το 23×23

Δεν σταματάει πουθενά ο Αίολος Αστακού του Μιχάλη Κουταλιανού, αφού επικράτησε άνετα επί του Ερμή Λαγκαδά με 76-57, διευρύνοντας το ρεκόρ στις 23 νίκες!

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί από το πρώτο λεπτό, παίζοντας ιδανική άμυνα και βρίσκοντας επιθετικές λύσεις. Στο πρώτο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε στους δώδεκα (24-12), ενώ και στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν η ίδια εικόνα με τον Αίολο να φτάνει στο υπέρ του 41-24 με τη λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Κουταλιανού έκαναν ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο και παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ έφτασαν τη διαφορά στους 28 πόντους (65-37)! Στην τέταρτη περίοδο δεν θα μπορούσε να αλλάξει κάτι και ο Αίολος έφτασε σε ακόμη μία νίκη με το τελικό 76-57.

Μπρόζος (16π.) και Κιτσούλης (15π.) ήταν οι πρώτοι σκόρερ για τους γηπεδούχους. Εξαιρετικός για τους φιλοξενούμενους ο Ακεψιμαΐδης που είχε 20 πόντους με τρία τρίποντα.

Δεκάλεπτα: 24-12, 41-24, 65-37, 76-57.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 16(3), Μακρής, Μπεκατώρος, Παππάς 12(1), Θανόπουλος 4, Κακλαμάνος 9(2), Κιτσούλης 15(1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 12, Λυμπάρης 8, Δουρούκης, Κατσαρές (δεν αγωνίστηκε).
Ερμής Λαγκαδά (Αγγελής): Καϊκλής 6(2), Ελευθεριάδης, Ακεψιμαϊδης 20(3), Γεωργιάδης, Νότης 2, Παρίτσης 5(1), Πιλκούδης 2, Βενετίδης, Γκαμούρας 12, Ραπτης 3(1), Καντάρκος 7(1).